Спосіб виготовлення колючої стрічки Концертина
Зазвичай спосіб виготовлення колючої стрічки методом холодного штампування не позбавлений недоліків. Головним з них є той, що за один прохід штампу виготовляється лише одна смуга колючої стрічки. При цьому утворюється значна кількість відходів. У результаті нераціональне використання потужностей преса привозить до подорожчання колючої стрічки і, як наслідок, дорожчає і колючий дріт, який з нього виготовляється.
Спосіб виготовлення колючої стрічки, запропонований Ткаченком Ю.В. (патент України на винахід № 95130 «Спосіб та штамп виготовлення колюче-ріжучої стрічки» клас B21F 25/00 - Виготовлення колючого дроту https://security-patents.com/ua. Винахід належить до метизного виробництва, а точніше до виробництва та технологій виробництва колюче-ріжучих стрічок і дозволяє усунути цей недолік.
Сутність способу виробництва полягає в тому, щоб за один удар матриці виготовляти не одну, а кілька смуг колючої стрічки. Потужність пресів, що використовуються у виробництві колючої стрічки, дозволяє таке навантаження. Штамп преса пробиває овальні отвори в сталевій оцинкованій стрічці і робить прорізи, які формують готові смуги колючої стрічки. Однак пробивання отворів одночасно з прорізами призводить до деформації сталевої стрічки, а отже і смуг колючої стрічки, що виготовляються. Крім цього при деформації відбувається пошкодження антикорозійного покриття колючої стрічки, що неприпустимо для виготовлення якісного колючого дроту.
Для вирішення цієї проблеми Ткаченко Ю.В. була запропонована унікальна конструкція штампу для виготовлення колючої стрічки, який усуває всі вищеописані дефекти виробництва і при цьому знижує вартість виготовлення самого штампу, що позитивно позначається на собівартості колючої стрічки і відповідно - готового колючого дроту Концертину.